Jak dodać Google Plus One (+1) do Twojej strony na WordPress

19 styczeń, 2012 | wrociu | 0 komentarzy
Google Plus One on Pixel Terror
Udostępnij dalej:

Przycisk Google Plus One został stworzony po to, żebyśmy sobie nawzajem mogli rekomendować strony, na które warto zajrzeć. Przypomina on przycisk „Like” i dawny przycisk „Share” z Facebook. Gdzie to widać, że rekomendujesz stronę lub nie? Przede wszystkim w wynikach wyszukiwania Google. Znajdziesz tam m.in. adnotację kto z Twoich znajomych poleca stronę.

Wynik wyszukiwania z Google Plus One

Wynik wyszukiwania z Google Plus One

Dodatkowo informacje o rekomendowanych stronach widoczne są na karcie „Przycisk +1” Twojego profilu Google+. Możesz udostępnić swoje rekomendacje znajomym. Więcej informacji na temat działania samego przycisku znajdziesz tutaj.

Przejdźmy do rzeczy. Jak dodać przycisk do Twojej strony opartej na WordPress? Jest to bardzo proste i zajmie Ci najwyżej 5 minut. Można to zrobić na dwa sposoby. Jeden jest prosty a drugi bardzo prosty.

Sposób bardzo prosty na dodanie Google Plus One

Społeczność WordPress działa szybko, a nawet bardzo szybko. Chwilę po udostępnieniu funkcjonalności +1 stworzono kilka wtyczek. Jedną z nich jest Google +1 WordPress Plugin. Instalujemy wtyczkę, 2 minuty na ustawienia i po kłopocie.

Sposób prosty

Sposób prosty polega na wygenerowaniu i dostosowaniu przycisku na stronie Przycisku +1. Wybieramy rozmiar przycisku, język oraz czy chcemy żeby obok przycisku pojawiała się adnotacja czy może raczek dymek. Wygenerowany na stronie kod kopiujemy. Poniżej przykład wygenerowanego kodu dla dużego przycisku z dymkiem z językiem polskim.

<!-- Umieść ten tag w miejscu, w którym chcesz wygenerować przycisk +1. -->
<g:plusone size="tall"></g:plusone>

<!-- Umieść to wywołanie generujące w odpowiednim miejscu. -->
<script type="text/javascript">
  window.___gcfg = {lang: 'pl'};

  (function() {
    var po = document.createElement('script'); po.type = 'text/javascript'; po.async = true;
    po.src = 'https://apis.google.com/js/plusone.js';
    var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s);
  })();
</script>

W kolejnym kroku przeciągamy widget „Tekst” i wklejamy do niego skopiowany fragment kodu. Zapisujemy i instalacja przycisku +1 gotowa.

Widget Tekst z kodem Google Plus One

Widget Tekst z kodem Google Plus One

Zachęcam do komentowania. Tymczasem oddaję głos do studia.


zostaw odpowiedź